
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 28 V |
| Length | 32.51 mm |
| Width | 27.43 mm |
| Termination | PC Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 277 V |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 27.9 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 24 V |
| Depth | 27.43 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Ratings | IP67 |
| Contact Material(Contact Finish) | Cadmium, Silver |
| Max Voltage Rating (DC) | 28 V |
| Throw Configuration | SPDT |
| Contact Resistance | 75 mΩ |
| Max Voltage Rating (AC) | 277 V |
| Coil Voltage (DC) | 24 V |
| Coil Current | 42 mA |
| Coil Type | Non-Latching |
| Coil Resistance | 576 Ω |
| Operate Time | 15 ms |
| Contact Current Rating | 20 A |
| power consumption | 1 W |
| Termination Style | Solder |
| Switching Voltage | 240 V |
| Coil Voltage (AC) | 24 V |
| Schedule B | 8536410050 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
